13 آذر 1401
358

نماینده ولی فقیه در استان گلستان و امام جمعه گرگان گفت: دانشجویان، حوزویان و دانشگاهیان سرمایه نظام اسلامی محسوب می‌شوند و همواره به عنوان قشر تأثیرگذار جامعه در شرایط حساس نقش‌آفرین بوده‌اند.

امام جمعه گرگان: دانشجویان و دانشگاهیان نقش اصلی در بیداری جامعه دارند
- اخبار استانها -

به گزارش خبرگزاری تسنیم از گرگان، آیت الله سیدکاظم نورمفیدی ظهر امروز در خطبه‌های نمازجمعه گرگان با اشاره به 16 آذر ماه روز دانشجو اظهارداشت: در تاریخ ایران همواره حوزویان و دانشگاهیان به عنوان قشر تأثیر گذار جامعه در شرایط حساس نقش آفرین بوده اند و اکنون نیز انتظار است دانشگاهیان و حوزویان در میدان باشند و از اصالت نظام و مصالح کشور دفاع کنند.

وی افزود: برای استقلال و عظمت کشور و برای حفظ شجره طیبه انقلاب اسلامی جان‌های بی نظیری تقدیم شده و باید ادامه دهنده راه این شهیدان باشیم.

نماینده ولی فقیه در گلستان اظهار کرد: در سال 1332 دولت ملی وقت (دکتر مصدق) نفت را که سرمایه کشورمان بود، ملی اعلام کرد و با این کار دست انگلیس را از غارت سرمایه ملی کوتاه کرد که پس از آن انگلیس و آمریکا علیه دولت ملی متحد شدند و با ایجاد کودتاهایی، در کشور سر و صدا و تظاهرات راه انداختند و دولت ملی را ساقط کردند.

نماینده مردم گلستان در مجلس خبرگان رهبری افزود: از آنجایی که قرار بود در 18 آذر ماه نیکسون (معاون وقت رئیس جمهور آمریکا) به منظور تشکر از ساقط شدن دولت ملی به تهران بیاید، دانشجویان تظاهرات‌های آرامی را برگزار کردند، اما نیروهای رژیم ستمشاهی دانشجویان را به گلوله بستند و سه نفر از دانشجویان شهید شدند.

امام جمعه کاشان: اقدامات دانشجویان در جامعه موثر است

نماینده ولی فقیه در گلستان همچنین گفت: پرچمداران قطعنامه حقوق بشری علیه ایران که پنجشنبه هفته گذشته در شورای حقوق بشر سازمان ملل متحد به تصویب رسید، بزرگترین و عاملین اصلی نقض حقوق بشر در جهان به سرکردگی آمریکا هستند.

نورمفیدی اظهارداشت: آنان در این قطعنامه اعلام داشتند که ایران حقوق بشر را رعایت نمی‌کند، در صورتی که آن‌ها از گذشته تاکنون با کشتار مسلمانان در اقصی نقاط دنیا، نقض‌کننده اصلی و واقعی حقوق بشر هستند.

نماینده مردم گلستان در مجلس خبرگان رهبری اظهار کرد: آلمان عامل اصلی جنگ جهانی اول و دوم بود که در آن جنگ‌ها میلیون‌ها انسان مظلوم و بی‌گناه را در اروپا و حتی ایران که اعلام بی‌طرفی کرده بود، به صورت مستقیم و غیرمستقیم به خاک و خون کشید و امروز مدعی شده که ایران حقوق بشر را رعایت نمی‌کند.

وی خاطرنشان کرد: آلمان در جنگ هشت ساله رژیم بعثی عراق که صدام بیش از 600 بار به مردم ما و حتی مردم مناطق کُردنشین خود، حمله و بمباران شیمیایی کرد پشتیبان این کشور بود اما امروز طرفدار حقوق بشر شده و قطعنامه را در سازمان ملل میانداری می‌کند.

 نورمفیدی گفت: فرانسه یکی دیگر از پرچمداران این قطعنامه، در روزهایی که کشورهای آفریقایی و برخی کشورهای آسیایی را به استعمار خودش می‌آورد هزاران نفر را کُشت که از آن جمله می‌توان به کشتار یک میلیون نفر در الجزایر اشاره کرد.

امام جمعه گرگان یادآور شد: صدور این قطعنامه‌ها برای ایران تازگی ندارد، بلکه از همان روزهای اول پیروزی انقلاب اسلامی، دشمنان هر روز به دنبال بهانه بودند و چیزی را علیه ایران سر زبان‌ها می‌انداختند و اذهان عمومی را علیه ایران همراه خود می‌کردند.

 نورمفیدی با اشاره به اغتشاشات اخیر در کشور تاکید کرد که طراحی این اغتشاشات کار دشمنان است و ریشه اصلی این مسائل در راستای بهانه‌جویی و بهانه‌تراشی هر روز آن علیه ایران، خودشان هستند.

نماینده ولی‌فقیه در گلستان به برگزاری مسابقات جام جهانی 2022 در کشور قطر اشاره کرد و با تشکر از مقامات این کشور مبنی بر برخوردهایی که با اسرائیلی‌ها داشتند، گفت: یکی از بهترین شرط‌هایی که قطر برای ورود اسرائیل گذاشته بود، این است که آنان 8 هزار فلسطینی را با بهترین و مدرنترین هواپیما برای جام جهانی به این کشور بفرستند و برای گرفتن ویزا به سایت جام جهانی مراجعه کنند.

انتهای پیام/581/ن

 

https://gorganema.ir