20 دی 1402
208

رئیس کل دادگستری گلستان: همه دستگاه هایی که به نحوی در ساماندهی متکدیان مسئولیت دارند، باید به وظایف خود عمل کنند؛ در این حوزه از ترک فعل چشم‌پوشی نمی‌کنیم.

رئیس‌کل دادگستری گلستان: در ساماندهی متکدیان از ترک فعل چشم‌پوشی نمی‌کنیم

به گزارش خبرگزاری فارس از گرگان، رئیس کل دادگستری گلستان در پنجمین جلسه استانی شورای پیشگیری از وقوع جرم دادگستری گلستان که با موضوع کودکان کار و تکدی‌گری برگزار شد گفت: همه دستگاه هایی که به نحوی در این حوزه مسئولیت دارند باید به وظایف خود عمل کنند.

حیدر آسیابی افزود:  اقدامات قضایی و انتظامی در این حوزه زمانی اثربخش خواهد بود که متولیان اصلی این حوزه به وظایف قانونی خود عمل کنند و ترک فعل در این حوزه  با هیچ بهانه ای پذیرفته نیست.

 آسیابی به تلاش تازه دادگستری استان برای پیشگیری از موازی کاری ها و تجمیع اقدامات قضایی و حمایتی در این حوزه اشاره کرد و گفت: مجتمع شوق زندگی در حال راه اندازی است و  همه دستگاه ها باید در قالب فعالیت های این مجتمع برای کمک به کاهش آسیب های اجتماعی به ویژه در حوزه کودکان و زنان بسیج شوند.

رئیس کل دادگستری گلستان گفت: موضوع کودکان بازمانده از تحصیل هم که قربانی آسیب های اجتماعی و بخشی هم در قالب کودکان کار  ظهور پیدا می کند نیز از مواردی است که با اولویت در قالب مجتمع شوق زندگی دنبال می شود.

پایان پیام/

منبع:

https://gorganema.ir