29 آبان 1402
47

رئیس هیات نظارت بر انتخابات گلستان گفت: از مجموع 83 نفر رد صلاحیت شده در هیات اجرایی انتخابات مجلس شورای اسلامی در گلستان ۲۶ نفر از افراد رد صلاحیت شده هیچ شکایتی ثبت نکردند و از گردونه انتخابات کنار رفتند.

خروج کامل 26 نفر از چرخه رقابت انتخابات مجلس در گلستان

به گزارش خبرگزاری فارس از گرگان، جلسه شورای پیشگیری و رسیدگی به جرائم انتخابات در دادگستری استان گلستان صبح امروز تشکیل و موارد مختلف در روند برگزاری انتخابات مجلس شورای اسلامی در گلستان تاکنون بررسی شد.

رئیس‌کل دادگستری گلستان در این جلسه اظهار کرد: اکثر نامزدهای انتخاباتی استان گلستان تاکنون قانونمند عمل کرده‌اند و امیدواریم این روند ادامه داشته باشد.

حیدر  آسیابی با تاکید بر این که برگزاری انتخاباتی پرشور هدف همه ما است افزود: همزمان که برای پرشورتر شدن انتخابات تلاش می‌کنیم برای برگزاری سالم  آن نیز اقدامات پیشگیرانه در حال برنامه ریزی و انجام است.

وی افزود: در مرکز استان گلستان تاکنون هشت جلسه پیشگیری از تخلفات انتخاباتی و در شهرستان‌های استان تاکنون ۴۶ جلسه درباره پیشگیری و رسیدگی به جرایم انتخاباتی تشکیل شده است.

محمود اسپانلو دادستان عمومی و انقلاب مرکز گلستان نیز در این جلسه خاطرنشان کرد: بر اساس قانون افرادی که برای شرکت در انتخابات از سمت خود استعفا داده‌اند، ظرف ۱۵ روز باید جایگزین این  اشخاص در آن اداره معرفی شود و اگر این اقدام انجام نشود، جرم در اداره مربوطه رخ داده و باید رسیدگی شود .

علی مهاجر رئیس ستاد انتخابات گلستان نیز در  این جلسه  تاکید کرد:  در مجموع  از ۵۸۱ متقاضی نمایندگی مجلس شورای اسلامی ۴۵۴ نفر در هیات های اجرایی تایید  صلاحیت ،  ۸۳ نفر رد  صلاحیت و ۱۸ نفر نیز عدم احراز شدند.

رییس هیات نظارت بر انتخابات گلستان هم گفت:  ۲۶ نفر از افراد رد صلاحیت شده هیچ شکایتی ثبت نکردند و از گردونه انتخابات کنار رفتند.

بهمنی نژاد افزود: آزمون کتبی متقاضیان حضور در انتخابات مجلس خبرگان رهبری نیز فردا در قم برگزار می‌شود و داوطلبان پس از قبولی در این آزمون در آزمون شفاهی شرکت خواهند کرد.

پایان پیام/۸۳۰۰۴

 


https://gorganema.ir