30 آبان 1402
61

مدیرکل مدیریت بحران گلستان گفت: به علت وزش باد و باران شدید و شکسته شدن شاخه‌های درختان بر روی کابل برق، در اکثر شهرستان‌های گلستان شاهد قطعی برق هستیم.

قطعی برق در اکثر شهرستان‌های گلستان

نعمت‌الله حاجی‌زاده شامگاه دوشنبه در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری فارس در گرگان اظهار کرد: وزش باد در اکثر نقاط استان بیش از ۸۰ کیلومتر برساعت است و وزش باد شدید سبب شکسته شدن شاخه‌های تنومند درختان، سقوط تیرهای برق و دیگر خسارت‌ها شده‌است.

وی تصریح کرد: در برخی از نقاط استان گلستان، شکسته شدن شاخه‌های تنومند و سقوط تیرهای برق سبب قطع شدن برق شده‌است و با وجود اینکه نیروهای امدادی شرکت توزیع برق استان بلافاصله این مشکل را برطرف می‌کنند، اما دوباره شاهد چنین مشکلاتی در سطح استان هستیم.

مدیرکل مدیریت بحران گلستان خاطرنشان‌کرد: در اکثر شهرستان‌های غرب و شرق گلستان شاهد قطعی برق هستیم و احتمال می‌رود تا قطع شدن وزش باد و کم شدن سرعت آن، این وضعیت ادامه داشته باشد.

وی ادامه داد: با توجه به بررسی‌های انجام شده، وزش باد سبب خسارت به چند منزل مسکونی در روستاها، واحدهای دامداری و انبارهای کشاورزی شده‌است و سقف برخی از این منازل، واحدهای دامداری و انبارهای کشاورزی بخاطر سرعت زیاد باد از بین رفته‌است.

حاجی‌زاده گفت: با توجه به شروع بارندگی از امشب و بارش برف در نواحی کوهستانی و آبگرفتگی معابر و اطراف رودخانه‌ها، توصیه می‌شود شهروندان از سفرهای غیرضروری پرهیز کنند و از نزدیک شدن به رودخانه‌ها جلوگیری نمایند.

پایان پیام/۸۳۰۲۱

منبع:

https://gorganema.ir