29 آبان 1402
25

استاندار گلستان گفت: با توجه به صدور اخطاریه هواشناسی و احتمال وقوع سیلاب، تمامی مدیران و نیروهای عضو ستاد مدیریت بحران استان گلستان تا اطلاع ثانوی در آماده‌باش کامل هستند.

احتمال وقوع سیلاب و آماده‌باش کامل در گلستان

به گزارش خبرگزاری فارس از گرگان، علی‌محمد زنگانه در جلسه فوق‌العاده مدیریت بحران استان ضمن تقدیر از اهتمام دستگاه‌های مرتبط در اقدامات و فعالیت‌ها تصریح کرد: احتمال سیلاب در محورهای ناهارخوران و توسکستان وجود دارد که محدود کردن ترددها ضروری است و البته با همراهی شهرداری گرگان، ماشین آلات برای امداد رسانی احتمالی به روستای زیارت آمادگی داشته باشند.

وی افزود: بر اساس آخرین ارزیابی هواشناسی، سه تا ۶ ساعت قبل از شدت بارش‌ها راهداری تردد در مسیر توسکستان، درازنو را محدود و یا مسدود کند.

استاندار گلستان گفت: دانشگاه علوم پزشکی و هلال احمر آمادگی کامل برای امدادرسانی احتمالی در بروز سیلاب را دارد و همچنین در مسیرهای احتمالی شناسایی مادران باردار، بیماران خاص صورت گرفته که در صورت نیاز خدمت رسانی می‌شود.

زنگانه ادامه داد: در محدوده شرق استان نیز فرمانداران نسبت به مخاطرات احتمالی سیلاب هوشیار باشند.

وی تاکید کرد: فرمانداران شهرستان‌های ساحلی توجه داشته باشند که از دوشنبه تا چهارشنبه فعالیت‌های دریایی ممنوع خواهد بود.

وی گفت: بنده در مدت زمان بحران پیش رو در استان خواهم بود و تمام مدیران مرتبط نیز در استان حضور داشته باشند.

لازم به ذکر است، بر اساس پیش بینی هواشناسی استان در روز دوشنبه گاهی وزش شدید باد گرم و در روز سه شنبه با بارش‌های شدید مواجه است و از این جهت وضعیت هشدار نارنجی صادر گردیده است.

پایان پیام/۸۳۰۰۴


https://gorganema.ir