21 بهمن 1402
34

مدیرکل بنیادمسکن گلستان گفت: با حضور معاون بازسازی و مسکن روستایی بنیاد مسکن کشور و استاندار و بمناسبت ایام دهه فجر، مراسم متمرکز آغاز عملیات اجرایی و بهره‌برداری از پروژه‌های بنیادمسکن گلستان با اعتبار هزارو ۴۵۰ میلیارد و ۶۹۶ میلیون تومان و بهره‌مندی ۱۶۸ هزار خانوار در روستای «یساقی» از توابع شهرستان کردکوی در حال برگزاری است.

آغاز عملیات اجرایی و بهره‌برداری پروژه‌های دهه فجر بنیاد مسکن گلستان

سیدمحمد حسینی در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری فارس در کردکوی اظهارکرد: پروژه‌های بنیاد مسکن گلستان امروز به مناسبت دهه فجر و با حضور استاندار و معاون بازسازی و مسکن روستایی بنیاد مسکن کشور در روستای «یساقی» شهرستان کردکوی افتتاح و یا عملیات اجرایی آن آغاز شد.

وی تصریح کرد: در این مراسم تفاهم‌نامه‌ای بین بنیاد مسکن و بانک‌های عامل در راستای توزیع اعتبارات شهرستانی و جذب اعتبار و تسهیلات در سال ۱۴۰۳ در راستای اجرای طرح نهضت ملی مسکن منعقد شد.

مدیرکل بنیادمسکن گلستان با اشاره به تحویل اسناد مالکیت در این مراسم خاطرنشان‌کرد: در این مراسم با همکاری اداره کل ثبت اسناد و املاک استان یک هزار و ۶۰۰ جلد سند مالکیت به صاحبان تحویل شد که از این تعداد یک هزار و ۳۰۰ جلد روستایی و ۳۰۰ جلد شهری است.

وی ادامه داد: همچنین ۲ هزار و ۵۰۰ متر مربع با کاربری ورزشی به ارزش ۵ میلیارد تومان  به صورت رایگان توسط بنیاد مسکن به اداره کل ورزش و جوانان برای احداث زمین چمن و خانه کشتی واگذار شد.

حسینی گفت: با هدف محرومیت‌زدایی و توسعه و عمران روستایی پروژه‌های بنیاد مسکن با اعتبار یک هزار و ۴۵۰ میلیارد و ۶۹۶ میلیون تومان و بهره‌مندی ۱۶۸ هزار خانوار بهره‌برداری و یا عملیات اجرایی آن آغاز شد.


* آغاز عملیات اجرایی ۴۸ واحد مسکن حمایتی و جوانان در روستای «یساقی» کردکوی

وی بیان کرد: در راستای اجرای طرح نهضت ملی مسکن روستایی، آغاز عملیات اجرایی پروژه ۴۸ واحدی مسکن حمایتی و جوانان روستای یساقی شهرستان کردکوی، آغاز عملیات اجرایی یک هزار واحد مسکن روستایی با اعتبار ۵۰۰ میلیارد تومان و بهر‌ه‌مندی هزار خانوار، آغاز عملیات اجرایی ۳۹۲ طرح و پروژه عمران روستایی با اعتبار ۱۳۵ میلیارد و ۶۰۰ میلیون تومان و با بهره‌مندی ۱۱۶ هزار و ۳۴۷ خانوار، بهره‌برداری از طرح هادی روستای یساقی با اعتبار ۶ میلیارد تومان و بهره‌مندی یک هزار و ۳۷۸ خانوار، واگذاری ۲۰۰ هکتار از اراضی ملی گلستان توسط اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری گلستان به بنیاد مسکن استان در راستای اجرای طرح نهضت ملی مسکن روستایی از جمله پروژه‌های امروز بنیاد مسکن بوده است.

مدیرکل بنیاد مسکن گلستان ابراز کرد: پروژه ۴۸ واحدی مسکن حمایتی و جوانان روستای «یساقی» در دو فاز احداث می‌شود که در فاز نخست ۲۸ واحد مسکونی در مساحتی به وسعت هفت هزار مترمربع در ۱۱ بلوک بصورت یک طبقه ویلایی احداث می‌شود که میانگین هر متراژ واحد مسکونی ۷۰ مترمربع است.

وی افزود: در فاز دوم نیز ۲۰ واحد مسکونی در مساحتی به وسعت ۷۰۰ مترمربع در یک بلوک و چهار طبقه روی تجاری با میانگین متراژ هر واحد مسکونی ۷۰ مترمربع احداث خواهد شد.

حسینی گفت: با هدف تعریض و ایمن‌سازی نقطه پرتصادف در قالب زیرسازی، آسفالت و اجرای روشنایی بصورت پروژه ائتلافی بین بنیاد مسکن و اداره کل راهداری و حمل‌ونقل جاده‌ای با اعتبار ۲۰ میلیارد تومان کلنگ‌زنی شد.

وی خاطرنشان کرد: احداث بلوار به طول یک کیلومتر و اجرای جدول به طول دو کیلومتر با اعتبار پنج میلیارد تومان از دیگر پروژه‌ها است.

پایان پیام/۸۳۰۲۱


https://gorganema.ir